Kinost ja kiisust

Fat Cat Art

Telekani ma pole veel jõudnud, nagu ka nt akende ja kardinate pesemiseni, kuid täna peale lapse õpetajalt saadud noomivat kirja, mis algas lausetega „Lugupeetud (lapse nimi) ema! Teie laps käib juba teises klassis!“ pikutasin pea poolteist tundi normaalsest suuremate silmade ja lahtise suuga ning vaatasin filmi zombidest. Pealkiri hetkel ei meenu, „Uus epohh“ või „Uus…“ mingi ajastu ühesõnaga. Igatahes oli seal üks armas vampiiritüdruk, kes toitus üksnes linnukestest ja kiisudest. Inimesi juhtus ka sekka, kuid rangelt enesekaitse raames. Lõpuks saabus apokalüpsis. Inimestest oli alles vaid üks ainuke daam, keda vampiirineiu armastas. Ja kõik. Rohkem mitte ühtegi hinge. Igal pool ainult zombid. Armas vampiirineiu korjas kokku hunni armsaid zombi-beebisid , keda siis inim-daam, viibides eranditult mingis kuulikindlas moodulis, õpetas läbi ruuporilaadse süsteemi käituma tsiviliseeritud ühiskonnas. Jälle – ei olnud suurem asi kunstiteos. Aga ma sellest ei tahtnudki. Mind huvitab järgmine: kui kõik on juba hammustada saanud ja enda taoliseks muudetud, zombistunud, siis kuidas nad nüüd siis edasi elavad? Ilma igasuguse toidubaasita?
Ja veel. Kuulates oma kassi toas kõndimas, hakkas huvitama.  Kas vampiiridelt hammustada saanud kiisud muutuvad ka… zombi-kiisudeks.
Nii… ja nüüd meenus mulle King`i kiisu…
Unetus…

4 thoughts on “Kinost ja kiisust

 1. Marca

  Mh, tulin siia, et targemaks saada, aga paistab, et keegi ei teagi, kuidas edasi, kui kõik on zombistatud. Mind on zombiteema juures ka alati see punkt kukalt kratsima pannud 🙂

  Like

  Reply
  1. Morgie

   See toidu otsalõppemise punkt ongi kogu zombi- ja vampiiriteema juures ülimalt küsitav. Aga üks film on, mis näitab, et allesjäänud inimesed paigutatakse puuridesse ja lüpstakse nakkusvabalt. Ja näljased vampiirid hakkavad liigikaaslasi õgima ja muutuvad supervampiirideks. See peaks selles filmis olema: https://www.imdb.com/title/tt0433362/?ref_=wl_li_tt
   Ja siis saabub alles tõeline küpsis.

   Liked by 1 person

   Reply
 2. nodsu

  arvestades, et zombid on populaarne inimkonnametafoor, on see zombide söögiprobleem loogiliselt metafoor selle kohta, mida inimesed üldse pihta hakkavad, kui on planeedi taastuvad varad liiga kiire äratarvitamisega taastumatuks muutnud.

  Liked by 1 person

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.